top of page
Search

Savīties 72 sezonās


Savīties laikā, paaudzēs, rakstā. Savīties spēkā, ticībā, tautā. Savīties priekā, smaidā. Savīties dejā. Savīties – kopā!


Šo vasaru iesākām ļoti jaudīgi – svinējām mūsu, TDA “Ačkups”, 72. dzimšanas dienu! Jubilejas koncerta ieceri sākām attīstīt jau apmēram 3 gadus atpakaļ, kad gatavojāmies svinēt “Ačkupa” 70. jubileju, taču dažādu apstākļu sakritības dēļ plānoto notikumu pārcēlām uz 72. sezonu. Šī gada 10. jūnijā kāpām uz Rīgas Stradiņa universitātes aulas skatuves, lai vienotos dejā un paaudzēs, lai vienotos koncertā “Savīties”. Koncertā piedalījās mūsu pamatsastāvs, vairāku paaudžu ex-ačkupieši, kā arī viesojās TDA “Dzintariņš”. Droši varam teikt – šo vasaru esam iesākuši patiesi jaudīgi!Pirmajā koncerta daļā bija vērojama horeogrāfes Martas Helēnas Vanagas latviešu skatuviskās dejas izrādes “Saulgrieze” pirmizrāde, kuras pamatā ir sievietes jūtu pasaule un skaistuma izpratne mijiedarbībā ar ikdienas darba smagumu un rūpēm par citiem. Pie šīs izrādes tāpat kā pie paša koncerta tapšanas kopā ar Martu Helēnu sākām strādāt jau pirms vairākiem gadiem, tādēļ esam patiesi priecīgi un gandarīti, ka Martas Helēnas “Saulgrieze” ir nokļuvusi pie skatītājiem. Esam pateicīgi jaunajai horeogrāfei, ka viņa izvēlējās tieši mūs, lai realizētu savas ieceres, un ceram, ka šādas veiksmīgas sadarbības sekos arī turpmāk!Otrajā koncerta daļā tika izdejotas dejas no latviešu skatuviskās dejas “Zelta fonda”, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts”. Šajā daļā izdejojām savas, mūsu vadītājas, kā arī skatītāju mīļākās dejas – tādas, kuras būtu gatavi dejot atkal un atkal.


Jubilejas koncerta nedēļas sākumā RSU vestibilā notika fotoizstādes “Laika atspulgs” atklāšana, kuru skatītājiem bija iespēja apskatīt pirms koncerta un pēc tā, kā arī sev ērtā laikā līdz pat 17. jūnijam. Trīsdesmit divos fotomirkļos no melnbaltās pagātnes uz krāsainajām mūsdienām mēs, ačkupieši, centāmies atdarināt pagājušajā gadsimta latviešu skatuviskās dejas tautas tērpa nēsāšanas kultūru tautas deju ansambļa “Ačkups” kontekstā, noraušot putekļus no jau sen aizmirstiem tērpiem, tādējādi iejūtoties pagātnē un apzinot savas saknes.Jubilejas sezonas ietvaros par “Ačkupu” tika veidota arī dokumentālā filma, kuras galvenais veidotājs ir Ģirts Ceriņš. Fotoizstādes atklāšanas dienā notika filmas pirmizrāde RSU aulā, pēc tam vēlreiz to skatījāmies jubilejas koncerta dienā, taču pašlaik plānojam gan fotoizstādi, gan dokumentālo filmu izvietot pieejamu plašākai auditorijai.


Pēc jubilejas koncerta vienojāmies draudzīgā un atraktīvā ballītē, kurā iededzām dzimšanas dienas kūkas svecītes, suminājām mūsu dejotājus par dažādiem panākumiem, apsveicām viens otru un, protams, dejojām līdz rīta gaismai.


Vēlamies teikt sirsnīgu paldies mūsu vadītājai Elitai Treilonei par viņas neizsīkstošo enerģiju, paldies mūsu patronam RSU rektoram Aigaram Pētersonam par sveicieniem un nezūdošu atbalstu, paldies mūsu ģimenēm par sapratni un palīdzīgu roku, kā arī sirsnīgs paldies skatītājiem par gandrīz pilnīgi piepildīto zāli un skaļajām ovācijām! Ar lielu elpas vilcienu esam gatavi mesties pārējos šīs vasaras notikumos!


Par fotomirkļiem no koncerta vēlamies teikt paldies fotogrāfiem Artūram Vanagam un Jānim Romanovskim, bet par ballītes karstāko mirkļu iemūžināšanu sakām paldies fotogrāfei Loretai Dančei!


Esam gatavi mesties iekšā 73. sezonas piedzīvojumos!bottom of page