top of page
Search

Saulaina diena pavadīta orientējoties Salaspilī

Greizais kompass ir lielākās tautas deju kolektīvu sacensības, kuras katru gadu norisinās kādā citā Latvijas vietā. Par šī lieliskā un gaidītākā rudens pasākuma organizēšanu jāpateicas VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblim "Dardedze" un Vidējās paaudzes deju kolektīvam “Dardedze”.

Šogad, 6. oktobrī, Greizais Kompass notika Salaspilī. Ik gadu pasākumam ir atšķirīga tēma, un katram kolektīvam, liekot lietā izdomu un interesantu pieeju, tai jāpielāgojas. 2018. gada tēma- “Zinātne no atomiem līdz deju svētkiem”. Nonācām pie idejas, ka šogad sacensībās startēsim kā tautas ārstu komanda deju svētku laikā, tāpēc arī atbilstoši tam visi tērpāmies baltos ārstu halātiņos ar tautiskiem elementiem.


Sacensībās komandām ir jāpilda dažādi neparasti uzdevumi, kuros labus rezultātus var gūt, liekot lietā atjautību, izveicību, spēku un ātrumu, kā arī, protams, komandas darbu. Tieši tāpēc šis pasākums ir lielisks veids, kā kolektīvam savā starpā vienam ar otru vēl labāk sadraudzēties un saliedēties. Tā ir neatkārtojama iespēja sezonas jaunajiem dejotājiem iepazīt kolektīvu un iejusties tajā. Un droši varam teikt, ka mums tas izdevās, jo uzdevumos aktīvi iesaistījās ikkatrs ačkupietis, parādot savas labākās prasmes. Pēc daudz noskrietiem kilometriem, dažādo uzdevumu izpildes, veiksmēm un mazajām neveiksmēm nogurums bija manāms, bet tas neliedza visiem kopā priecāties par padarīto - finišā ieskrējām roku rokā sadevušies un pārliecināti, ka būs gana labs rezultāts.

Un, protams, vakarā visiem sacensību dalībniekiem notiek kopīga ballīte, kur tiek apbalvotas stiprākās un labākās komandas. Šogad 30 komandu konkurencē izcīnījām 4.vietu un lepojamies ar savu rezultātu. Tas dod pārliecību, ka esam lieli malači un, kas zina, varbūt nākamgad rezultāts būs vēl augstāks? :)


bottom of page