top of page
Search

''Mūžīgais dzinējs'' repertuāra pārbaudes seminārs


Sestdien, 4.jūnijā piedalījāmies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma ‘’Mūžīgais dzinējs’’ repertuāra pārbaudes seminārā Kultūras pilī ‘’Ziemeļblāzma’’. Kā ierasts, repertuāra pārbaudes seminārā katram kolektīvam jāpiedalās ar vienu izlozētu deju un vienu izvēles deju no piedāvātā lieluzveduma repertuāra. Mēs šajā seminārā uzstājāmies ar divām horeogrāfa Jāņa Purviņa dejām: ‘’Ļauj ievām noziedēt’’ un ‘’Es redzēju Rīgas pili’’. Pēc semināra žūrijas komisija izteica savu novērtējumu, atzinīgus vārdus un rezultātus. Par sniegto uzstāšanos esam ieguvuši šī semināra augstāko vērtējumu ‘’apgūts’’ un esam gatavi turpināt iesākto darbu, lai nākošā gada laikā pilnvērtīgi sagatavotos gaidāmajam lieluzvedumam ‘’Mūžīgais dzinējs’’.


Gatavojoties XVII vispārējiem latviešu Deju svētkiem, norisinājās arī deju kolektīvu vadītāju, asistentu, repetitoru un dejotāju anketēšana par lieluzveuma koprepertuārā iekļaujamām dejām. Šajā anketā kopumā piedalījās 2276 respondenti. Par koprepertuārā iekļaujamām dejām no pašu dalībnieku, dejotāju puses tika atzītas ‘’Pie jūriņas maliņā’’ (hor. Zanda Mūrniece), ‘’Rīga dimd’’ (hor. Jānis Purviņš), ‘’Vidzemes jandāls’’ (hor. Gunta Skuja), ‘’Klabdancis’’ (hor. Vilis Ozols), ‘’Ābrama polka’’ (hor. Ilmārs Dreļs) un ‘’Sēļu valsis’’ (hor. Gunta Skuja).


Kaut arī ikgadējā repertuāra pārbaudes skate vai seminārs visbiežāk tiek atzīts par vienu no lielākajiem notikumiem dejošanas sezonā, šogad ar šo semināru sezonu viennozīmīgi neesam gatavi noslēgt, jo mūs sagaida piepildīta un krāšņiem deju notiekumiem bagāta vasara. Esam priecīgi un gandarīti par paveikto, taču ar lielu enerģiju un prieku esam gatavi mesties iekšā nākošajos izaicinājumos! Tuvākais no tiem – no 17. – 19. jūnijam dosimies uz Viļņu (Lietuvā), lai piedalītos Baltijas valstu student dziesmu un deju svētkos ‘’Gaudeamus’’. Ar nepacietību gaidām!


Tiekamies koncertos!bottom of page