top of page
Search

Izaicinājums un piedzīvojums vienuviet

Pirmdien 4. novembrī bija pienācis ilgi gaidītais mirklis – koncerts ‘’Tautas deju zelta graudi’’ uz Dailes teātra skatuves. Ne velti šis nosaukums vēstī, ka koncertā skatītājiem bija iespēja baudīt īstas zelta graudu tautas dejas, jo kopumā tika izdejotas 28 Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma fonda dejas, kuras koncertā ar smaidu uz lūpām un veiklību kājās izpildījām mēs, Tautas deju ansamblis ‘’Ačkups’’, kā arī Tautas deju ansambļi ‘’Dancis’’, ‘’Vektors’’, ‘’Rotaļa’’ un ‘’Dzintariņš’’. Šīs dejas latviešu tautas deju pūra lādē likuši vecmeistari - Uldis Žagata, Harijs Sūna, Alfrēds Spura, Irēna Strode, Imants Magone, Uldis Šteins, Aija Baumane un Zinaīda Zeltmate.

Mēs, ačkupieši, koncertā izpildījām 8 dejas, kuras sevī iekļāva gan mūsu sirdīm jau tuvas dejas, kā ‘’Garais dancis’’, ‘’Spēlē, spēlmani’’ un ‘’Ačikops’’, gan arī Ačkupa repertuāram svaigas dejas, kā ‘’Ludzas kadriļa’’ un ‘’Sudmaliņas’’.

Savus priekšnesumus kopumā aizvadījām septiņos dažādos tautas tērpos, tāpēc cītīgi tika piestrādāts pie tā, lai mūsu vizuālais koptēls būtu pavisam krāšņs. Koncertam sākām gatavoties jau laicīgi, lai trejdekšņi spīdētu, smaidi vizuļotu un pirkstgali nostieptos.

Pēc skaistā un neaizmirstamā koncerta pulcējāmies, lai sveiktu šīs sezonas jaunos dejotājus, kuriem bija iespēja savu pirmo koncertu Ačkupa sastāvā aizvadīt tieši uz Dailes teātra skatuves. Viņi paši saka, ka tas ir liels prieks un gods – visiem kopā izdejot tik skaistas dejas uz šīs brīnišķīgās skatuves un tagad pavisam noteikti sevi dēvēt par ačkupiešiem. Kā ierasts, mūsu pulkā uzņemtie dejotāji tika kārtīgi samīļoti, sabučoti, kā arī viņiem vēlējām to, lai kopā ar Ačkupu būtu vēl tikpat daudz skaistu un neaizmirstamu piedzīvojumu kā šis.

Jāsaka, ka ‘’Tautas deju zelta graudi’’ bija liels izaicinājums un piedzīvojums mums visiem. Esam gandarīti par paveikto un iepriecināti ar to, ka šī gada sezonu varējām iesākt kā daļiņa no visa lielā 300 dejotāju pulka uz Dailes teātra skatuves un visi kopā ar lielu aizrautību darīt to, ko no sirds mīlam. Vēlamies teikt milzīgu paldies koncerta mākslinieciskajam vadītājam Vladimiram Ponomarjovam un koncerta rīkotājiem par to, ka varējām piedalīties šajā mirklī un iepriecināt sevi un citus ar, mūsuprāt, nemirstošām latviešu tautas dejas vērtībām. Ar latviešu tautas dejas īsteniem zelta graudiem.


LTV sižets


bottom of page