top of page
Search

''Greizā kompasa'' kausu nododam tālāk


Šoruden, 2.oktobrī, paguvām piedalīties TDA ‘”Dardedze’’ un VPDK ‘’Dardedze’’ rīkotajās ikgadējās dejotāju orientēšanās sacensībās ‘’Greizais kompass’’. Tā kā 2020.gadā visiem zināmu iemeslu dēļ šīs sacensības tika atceltas, tad mēs, TDA ‘’Ačkups’’, ceļojošo ‘’Greizā kompasa’’ kausu pie sevis glabājām veselus divus gadus, jo 2019.gadā šajās sacensībās ieguvām pirmo vietu!

Šī gada ‘’Greizā kompasa’’ tēma bija ‘’Septiņjūdžu mežs un citi zvēri’’, tādēļ nolēmām piedalīties kā bišu saime, pietam mūsu komandas kapteinis Žanis iejutās bitenieka tēlā, lai mūsu bariņā valdītu kārtība. Sacensību tematikai bija pieskaņota ļoti atbilstoša norises vieta – starta šāviens izskanēja pie Ziemassvētku kauju muzeja Valgundes pagastā, un visa sacensību norise turpinājās pa plašo Tīreļpurva teritoriju.

Šī gada sacensību organizācija mazliet atšķīrās no ierastā. Sacensības norisinājās divas dienas pēc kārtas, lai visas komandas nestartētu vienlaicīgi, kā arī dalībnieku skaits katrā komandā tika ierobežots. Taču šie nosacījumi it nemaz netraucēja sajust komandas sparu, dalībnieku neatlaidību un pozitīvismu, kā arī veselīgu, nelielu azartismu.


Arī orientēšanās karte bija atšķirīga no citiem gadiem – kartē tika norādīti arī tādu punkti, kurus patiesībā nav nepieciešams apmeklēt, tādēļ nācās risināt uzdotos uzdevumus ļoti uzmanīgi, lai apmeklētu tikai nepieciešamos punktus. Arī tie uzdevumi, kuri mūs sagaidīja galapunktos, bija dažādi un ļoti interesanti – sākot ar bundžiņu nešanu uz makarona izmantojot tikai muti, līdz pat lidojošā oda uzdevumam, kurš mirkļos šķita pat nedaudz bīstams. Tika pārbaudītas gan prāta spējas, gan uzmanība, gan arī fiziskā sagatavotība dalībnieku vidū.

Visā sacensību laikā bija iespēja pelnīt papildus punktus, veidjot ‘’kompasinga’’ bildes pie sacensību atbalstītāju logo plakātiem un ievietojot attēlus sociālajos medijos, kā arī bija iespēja pildīt specuzdevumu no ‘’RIMI’’, ar radošu pieeju veidojot šī uzņēmuma nosaukumu.


Abās sacensību dienās kopā startēja 28 komandas, no kurām mēs ierindojāmies devītie. Trešajā vietā ierindojās JDK ‘’Vizbulīte’’, otro vietu ieņēma TDA ‘’Kalve’’, taču ceļojošo ‘’Greizā kompasa’’ kausu šogad nodevām TDA ‘’Ritenītis’’! Apsveicam uzvarētājus un visus pārējos dalībniekus ar fantastiski pavadītu dienu un lielisku emociju guvumu!

Apbalvošanas ceremonija norisinājās pēc abām sacensību dienām nākošajā pirmdienā, kad visi rezultāti tika apkopoti. Klātienē ieradās pārstāvji no pirmo vietu ieguvēju komandām, kā arī tie, kuri pretendēja uz kādu specbalvu. Pārējie dalībnieki un citi interesenti apbalvošanu varēja skatīties attālinātā formātā. ‘’Ačkupa’’ komandas pārstāvji arī tika uzaicināti – tas tādēļ, ka 2.oktobra sacensību dienā ieguvām specbalvu par komandas vizuālo noformējumu, par ko esam ļoti priecīgi!


Vēlamies teik sirsnīgu paldies organizatoriem par ieguldīto darbu šajās sacensībās! Katru gadu tiekam pārsteigti no jauna, tādēļ jau tagad esam gatavi startēt ‘’Greizais kompass 2022’’!bottom of page