top of page
Search

Grandiozais Jāņa Petera jubilejas koncerts8. jūnijā Arēnā Rīga notika dzejniekam Jānim Peteram veltīts koncerts “Dzejnieka sirdsvārdi”. Grandiozajā lielkoncertā uz vienas skatuves kāpa Latvijas populārākie mūziķi, aktieri un dziedātāji, kuri izdziedāja tautā mīlētas un visiem zināmas Jāņa Petera dziesmas. Esam pateicīgi, ka tieši mums - TDA Ačkupa dejotājiem - tika dota iespēja būt daļiņai no šī vērienīgā koncerta un būt uz skatuves kopā ar slavenajiem māksliniekiem.

Koncertam sākām gatavoties jau krietnu laiku iepriekš, jo priekšnesumi nebija ierastās latviešu tautas dejas. Tieši tāpēc tas mums visiem bija liels izaicinājums, kas, iespējams, kādam sākumā šķita neinteresanti, bet beigās mums visiem radīja gandarījumu un pacilājošas sajūtas. Parasti esam pieraduši, ka “lielā pārģērbšanās” tērpu maiņa no dejas uz deju jāveic meitenēm, bet tā vien šķita, ka šoreiz to tikpat daudz darīja mūsu puiši. Lielāko prieku viņiem radīja uzstāšanās kopā ar dziedātāju Samantu Tīnu, kā arī plašas ovācijas guva “Zilais karbunkulis” un “Fināla dziesma”.

Zilais karbunkulis

Meitenēm īpašu prieku radīja dziesmas “Piparkūku sirsniņas” izdejošana kopā ar Artūru Biķernieku, šarmantos tēlos dāmas iejutās kopā ar Normundu Rutuli dziesmā “Verokoko”, krāšņos čigānu tērpos tika izdejota “Zelta dziesma” kopā ar Ingu Pētersonu. Rotaļīgums un nebēdnība valdīja “Old Vaverlī ” dziesmas laikā, kad uz skatuves kopā ar meitenēm kāpa aktieris Gunārs Placēns.

Koncerts norisinājās divās daļās un kopā ilga gandrīz četras stundas. Koncerta beigās mums bija lepnums izdejot divas skaistas, cēlas un ļoti patriotiskas dejas - “Kurzeme” un “Manai dzimtenei” -, kuras izpildīja dziedātājs Viktors Lapčenoks.

Neskatoties uz ilgo gatavošanos un garo dienu Arēnā Rīga, novērtējam un priecājamies par mums doto iespēju piedalīties šajā koncertā, kas ikvienam radīja pacilājošas emocijas un deva jaunu skatuves pieredzi.


Vairāk foto un info var apskatīt:

- Galerija

- Galerija Lauris Vīksne

- Raksts LA.LV

- Raksts LSM.LV

- Raksts JAUNS.LV


Laternu stundā

Zelta dziesma

Piparkūku sirsniņa

Verakoko

Genoveva

Fināla dziesma

Old vaverlī

Kurzeme

Manai dzimtenei


Tā diena

bottom of page