top of page
Search

Elitas kauss 2023


Notikumiem bagāta vasara ir noslēgusies, un jaunā deju sezona iesākusies ar ačkupiešu tradīciju - "Elitas kausu". "Elitas kauss" ir viena no tradīcijām, kas mums, ačkupiešiem, ir ļoti mīļa – tā mums kopīga gan ar mūsu brāli TDA "Austris", gan ar mūsu "ex'īšiem" – bijušajiem "Ačkupa" un "Austra" dejotājiem. Mūs visus saista ļoti svarīgs cilvēks – abu kolektīvu vadītāja Elita Treilone, kuras vārdā arī šis notikums ir nosaukts. Šoreiz pasākuma organizēšanā iesaistījās TDA "Austris" dejotāji, kuri tad arī svinīgi atklāja "Elitas kausu 2023", kurš, kā katru gadu, notika Rīgas Stradiņa universitātes sporta bāzē Taurenē.

Pirms jebkurām sportiskajām aktivitātēm svarīga ir iesildīšanās. Šoreiz iesildīšanās aizritēja turku mūzikas pavadījumā, un to vadīja "Ačkupa" dejotāji . No saulainās Turcijas bijām atveduši sev līdzi turku kāzu deju, kuru iemācījām arī pārējiem. Tā bija patiešām karsta iesildīšanās, dalībnieki bija gatavi pārējām dienas aktivitātēm, bet vispirms mums bija jāsadalās komandās. Lai vēl labāk iepazītu viens otru un saliedētos kolektīvu ietvaros, dalījāmies pavisam jaunās komandās, kurās apvienojās abu kolektīvu dejotāji un mūsu "ex'īši". Pirms uzsākt cīņu par ceļojošo Elitas kausu, kuru pagājušajā gadā izcīnījām mēs, ačkupieši, katrai komandai tika dots pirmais uzdevums – izdomāt komandas nosaukumu.

Visas dienas garumā komandas sacentās gan sportiskās aktivitātēs, gan veiklības uzdevumos. Organizatori bija sarūpējuši pavisam jaunas aktivitātes – papīra lidmašīnu locīšanu un mešanu mērķī, spageti un zefīru torņu būvēšanu, kā arī citas, tomēr neizpalika jau par tradīciju kļuvušais dvieļubols un lielā noslēguma stafete.

Vakara daļa iesākās ar apbalvošanas ceremoniju. Par "Elitas kausa 2023" uzvarētājiem un ceļojošā Elitas kausa ieguvējiem tika godināti komandas "Trešie tinēji" dalībnieki. Apsveicam ar uzvaru! Pēc apbalvošanas ceremonijas sekoja dejas un sarunas līdz pat rīta gaismai. Par muzikālo pavadījumu visa vakara garumā rūpējās Dj Rolands Celitans.

Sakām lielu paldies organizatoriem par šo dienu. Mums jau atkal bija iespēja satikties visiem kopā, iepazīt vienam otru, smieties un dalīties atmiņās. Tiekamies Elitas kausa izcīņā 2024. gadā!bottom of page