top of page
Search

Dziesma dejo. Deja skan!

Updated: Aug 17, 2022


Šī gada deju sezonu noslēdzām vien pagājušajā nedēļā ar vērienīgu lielkoncertu Lielajā Mežaparka estrādē ‘’Dziesma dejo. Deja skan’’. Pēc ilgā perioda, kad dejotājiem un koristiem nebija iespējas satikties un strādāt klātienē, šis skaistais koncerts bija liels izaicinājums, taču tas nemazināja prieku un degsmi tajā piedalīties – gluži otrādi – pēc tik ilga laika šāda atkalsatikšanās radīja vēl lielāku gandarījumu un sajūsmu dalībnieku vidū.


Gatavošanās koncertam sākās ar kopmēģinājumiem 3. un 4. augustā, turklāt 4.augusta vakarā norisinājās ģenerālmēģinājums, kuru bija iespēja vērot arī skatītājiem. 5.augustu iesākām ar vēl vienu precizējošu kopmēģinājumu, taču 5. un 6. augusta vakaros priecējām skatītājus ar jau pilnīgu lieluzvedumu. Koncerts kopumā pulcēja vairāk kā 6000 dalībnieku, kuri bija sapulcējušies no 53 koriem un 105 deju kolektīviem no visas Latvijas, kā arī koncertā piedalījās 10 ārzemju koru un deju kolektīvi.


Koncerts bija īpašs ar to, ka deja tajā saplūda ar dziesmu – dziedātāji iemēģināja savas spējas deju laukumā, taču dejotājiem tika dota lieliska iespēja dziedāt kopā ar lielo kopkori. Dejotāju repertuāru pilnībā pavadīja mūziķi un dziedātāju balsis – nevienā priekšnesumā netika izmantots mūzikas ieraksts. Repertuārā tika iekļautas gan plaši zināmas horeogrāfijas un dziesmu melodijas, gan arī jaunrade, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Uģis Prauliņš bija izveidojis vienotu skaņas dizainu visas koncertuzvedumam. Koncerta horeogrāfijas un deju programmu veidoja horeogrāfs un mākslinieciskās daļas vadītājs Agris Daņiļvičs, koncerta veidošanā piedalījās mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents Mārtiņš Klišāns, kā arī idejas autors un producents Edžus Arums.


Skatītāji šajā koncertā atradās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētajās vietās, bet dalībnieki uzstājās laukumā, kur parasti atrodas skatītāji. Koncerta vienotā vadlīnija bija šūpoles, kas šūpo latvieti starp pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļavām un mežu galotnēm, šo sauli un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu, starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo - godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.


Esam priecīgi un pateicīgi par šādu sezonas noslēgumu. Mums bija liels prieks būt daļai no šī grandiozā lielkoncerta. Paldies visiem koncerta veidotājiem, dalībniekiem un skatītājiem! Tiekamies jau septembrī!


Galerijā esam izmantojuši fotogrāfu Jāņa Romanovska, Edija Pālena, Gundara Kaminska un Ģirta Ceriņa fotogrāfijas, gan arī iekļāvuši bildes no personīgajiem arhīviem.bottom of page