top of page
Search

Deju konkursā iegūstam 2. vietu

Updated: Jun 25


Pagājušajā sestdienā, 17. jūnijā, piedalījāmies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju kolektīvu fināla konkursā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Konkurss norisinājās visas dienas garumā – sākumā uzstājās vidējās paaudzes jeb D grupas kolektīvi, taču dienas otrajā daļā uz skatuves kāpa jauniešu A grupas deju kolektīvi. Konkursā piedalījās 16 Latvijas labākie A grupas tautas deju kolektīvi: TDA “Ačkups”, TDA “Dancis”, TDA “Diždancis”, TDA “Kalve”, TDA “Liesma”, TDA “Līgo”, DA “Pērle”, TDA “Rotaļa”, DA “Austris”, DA “Daiļrade”, TDA “Gatve”, TDA “Lielupe”, JDK “Sadancis”, TDA “Teiksma”, TDA “Vektors” un JDK “Vizbulīte”.


Tā kā deju konkurss norisinājās tikai nedēļu pēc mūsu nupat aizvadītā jubilejas koncerta, tad Ačkupa piedāvātais repertuārs konkursā pārklājās ar nule redzētām horeogrāfijām uz RSU aulas skatuves. Konkursā katra kolektīva dejotāji uzstājās ar 3 dejām – vienai no tām bija jābūt no XVII Deju svētku lielkoncerta “Mūžīgais dzinējs” vai no koncertprogrammas “Balts” repertuāra, taču pārējās divas dejas varēja būt brīvi izvēlētas horeogrāfijas. Ačkupieši deju konkursā piedalījās ar Dagmāras Bārbales deju “Dievzemīte, tēvzemīte”, kura būs redzama koncertā “Balts” Arēnā Rīga. Tāpat uzstājāmies ar Jāņa Ērgļa horeogrāfiju “Klipu, klapu danci vedu” un Reiņa Rešetina deju “Zem tupeles nedzīvoš’”.


Žūrijas komisijas vērtējuma rezultātā ieguvām 2. vietu ar 96,13 punktiem – kopsummā starp A grupas kolektīviem ierindojāmies 5. vietā uzreiz aiz deju ansambļiem “Teiksma”, “Dancis”, “Daiļrade”, kā arī aiz TDA “Vektors”, kurš šajā piecgades perioda fināla deju konkursā kļuva par uzvarētājiem ar 97,60 lielu punktu skaitu!


Sirsnīgi apsveicam konkursa uzvarētājus un viņu vadītājus, kā arī sveicam ikvienu konkursa dalībnieku! Kopīgiem spēkiem esam pievarējuši pēdējo pieturas punktu pirms šīs vasaras lielā notikuma – Dziesmu un Deju svētkiem!


Esam gatavi!

Kopā būt, kopā just Deju svētkos jau pēc 10 dienām!


Paldies par skatuves bildēm fotogrāfiem Aloizai Melderei, Aivaram Liepiņam un Kasparam Teilānambottom of page