top of page
Search

Ceļā uz Deju svētkiem

Updated: Mar 17


Svētdien, 5. martā VEF Kultūras pilī piedalījāmies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju repertuāra pārbaudes skatē. Kā zināms, repertuāra pārbaudes skate ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem sezonā. Šogad skatē dejojām trīs dejas – divas no tām bija lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” dejas, bet viena – koncerta “Balts” repertuāra deja.


Kā ierasts, viena no Deju svētku lielkoncertā iekļautajām dejām skatē tiek izlozēta divas nedēļas pirms skates norises un otra – izvēlēta. Šogad loze krita uz Dagmāras Bārbales horeogrāfiju “Skaista mana tēvu zeme”, savukārt kā otru deju izvēlējāmies dejot Jāņa Purviņa “Es redzēju Rīgas pili”. No koncerta “Balts” programmā iekļautajām dejām jāizlozē bija tikai viena, rezultātā mēs dejojām Dagmāras Bārbales deju “Dievzemīte, tēvzemīte”.


Programmas tika vērtētas atsevišķi – no “Mūžīgā dzinēja” programmas dejām tika veidots žūrijas kopvērtējums, kā rezultātā ieguvām augstāko pakāpi, savukārt “Dievzemīte, tēvzemīte” tika vērtēta atsevišķi, lai vēlāk plānotu koncerta “Balts” norisi.


Kopumā esam gandarīti un priecīgi par paveikto, taču zinām, ka liels darbs vēl priekšā darāms. Lai paspētu atpūsties no jau paveiktā un uzkrātu spēkus turpmākajiem darbiem, pēc skates vienu nedēļu atpūtīsimies, lai pēc tam ar jaunu sparu mestos iekšā citos piedzīvojumos un turpinātu priecēt gan skatītājus, gan paši sevi.


Sakām lielu paldies mūsu vadītājai Elitai Treilonei, repetitorei Sanitai Misikai un koncertmeistarei Sarmītei Plaudei – paldies par jūsu ieteikumiem, paldies par to, ka dzenat mūs uz priekšu, par to, ka parādāt mums, ka patiesībā varam vairāk, nekā paši domājam! Paldies, ka esat ar mums!


Tiekamies svētkos!


Fotogrāfi: Paula Kalniņa un Aldis Jonikānsbottom of page